Заблукати у трьох соснах: що таке топографічний кретинізм та чи можна це виправити


Якщо карти здаються тобі страшним сном, а навігатор не рятує від блукання власним містом, тоді цілком можливо — у тебе топографічний кретинізм.

Об этом сообщает RuGate


Чимало людей страждають від цього вродженого або набутого явища, яке, до речі, можна виправити.


Що таке топографічний кретинізм?


Під топографічною дезорієнтацією вчені розуміють абсолютне невміння людини орієнтуватися на місцевості навіть з наявністю карти.


Воно часто супроводжується страхом заблукати. І виною цьому — гіпокамп, який у всіх працює по-різному. Це частина мозку, що містить нейрони місця і відповідає за так зване когнітивне картування простору.


Як ми вже зазначали вище, через індивідуальні особливості організму гіпокамп у всіх працює по-різному. У кого дуже погано, той страждає на топографічний кретинізм.


Явище може бути набутим (наприклад, в результаті травми або операції на головному мозку), або вродженим, переданим у спадок. Яка б причина не була, це, хоч і не легко, проте можна виправити.


Як позбутися топографічного кретинізму?


Психологи порівнюють орієнтацію на місцевості із вивченням іноземної мови. У когось до цього є здатності, а хтось не народжений стати поліглотом.


Проте при старанному й наполегливому навчанні мову засвоять і ті, і ті. Просто з різною швидкістю.


Аналогічна ситуація із топографією. Аби з легкістю знаходити дорогу додому й не блукати в трьох соснах, слід над цим попрацювати. Ось кілька способів позбутися топографічного кретинізму.


Поліпшення зорової пам’яті


Натренувати зорову пам’ять не так вже й важко. “Жива фотографія” — одна з численних вправ, яка із цим допоможе.


Протягом 30 секунд дивися на об’єкт, запам’ятовуючи, а потім описуй усі деталі.


Відтворення карти


Спочатку уважно вивчи карту, а потім на аркуші паперу постарайся намалювати той відрізок шляху, який потрібно пройти або проїхати.


Згодом порівняй малюнок і оригінал, визнач та запам’ятай свої помилки.


Вправу повторюй до тих пір, поки помилок не залишиться зовсім.


Це допоможе запам’ятати розташування вулиць, натренує зорову пам’ять і карти після цього здаватимуться не такими страшними.


Виділення певних орієнтирів


Ну що ж, після невеличких тренувань, можна перевірити себе на практиці. Переконатися, що ти йдеш у правильному напрямі допоможуть орієнтири. Магазин красивої білизни чи лавка із найсмачнішою шаурмою, лісове джерельце чи церква на високому пагорбі — якими дивними не були б твої орієнтири, визнач їх для себе заздалегідь.


А потім промовляй уголос усі зустрічні об’єкти, аби не пропустити свого маяка.


Поліпшення сприйняття простору


Чудово, якщо ти саме в пошуках нового хобі. Час зайнятися спортивною орієнтацією на місцевості. Бігати з картою по лісі та компанією друзів — неабияк весело!


Проте не лише це захоплення допомагає розвинути сприйняття простору. Музика, танці та малювання теж чудово із цим справляються. Лиш обери, що тобі до душі.


Годі виправдовуватися топографічним кретинізмом, час із ним боротися!


ICTV  • Знайдено спосіб швидко очистити організм від алкоголю
  • Коли головний біль симптом раку мозку: медики назвали умовиДжерело статті: “https://u-news.com.ua/104343-zablukaty-u-troh-sosnah-scho-take-topografichnyi-kretynizm-ta-chy-mozhna-ce-vypravyty.html”