В Одеській області російська мова втратила статус регіональної

последние новости в Украине останні новини в Україні


Російська мова в Одеській області більше не є регіональною. Таке рішення було винесено суддею Одеського окружного адміністративного суду в четвер, 3 грудня.

Об этом сообщает Политика

Про рішення повідомив активіст Святослав Літинський у Facebook. Відомо, що таке ж рішення було ухвалено у вересні 2020 року щодо міста Одеси.

"В Одеській області (рішення облради) — скасовано регіональну мову... Тепер всі посилання на рішення обласної ради про введення регіональної мови є нікчемними", — написав Літинський.

Раніше уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що українською мовою повинні обслуговувати як в супермаркеті і інтернет-магазині, так і в кафе, банку, на АЗС або в бібліотеці. Тільки на прохання клієнта можна переходити на російську.

Також повідомлялося, що під Конституційним Судом України 3 листопада активісти відстоювали закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Раніше на сайті КСУ повідомлялося, що цього дня судді в закритому режимі розглянуть подання депутатів про визнання "мовного" закону неконституційним.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/v-odeskiy-oblasti-rosiyska-mova-vtratila-status-regionalnoi”