У Бразилії охоронці до смерті побили темношкірого чоловіка. Люди вийшли на протести — фото, відео

У бразильському місті Порту-Алегрі охоронці супермаркету Carrefour вбили 41-річного темношкірого інженера Жоау Фрейтаса. Після цього десятки людей вийшли на протести.

Об этом сообщает Moscow PostПро це інформує The Guardian.


Фрейтас зайшов до місцевого магазину, де у нього стався конфлікт з одним зі співробітників супермаркету. Після цього охоронці вивели чоловіка з приміщення та почали бити. Очевидці встигли зняти на відео, на якому видно, як два охоронці його били, поки Фрейтас не впав. Чоловік помер на місці напередодні Дня пам’яті про права темношкірих (Black Awareness Day) 20 листопада.


Фото: REUTERS/Amanda Perobelli


Фото: REUTERS/Amanda Perobelli


Невдовзі відео оприлюднили в соцмережах. Інцидент обурив жителів Бразилії і вони зібралися на протести. Десятки людей вийшли на вулиці столиці країни з плакатами «Black Lives Matter», та «Не купуйте у Carrefour, ви можете померти».
Протестувальники розбили в Сан-Паулу вікна супермаркету, поскидали товари з полиць і підпалили їх. Співробітники магазину почали гасити пожежу.


Жителі Бразилії вийшли на протести

Десятки людей вийшли на протести після вбивства темношкірого чоловіка охоронцями

REUTERS / Amanda Perobelli


Адміністрація супермаркету публічно вибачилася і заявила, що розірве контрактів із компанією, яка забезпечувала охорону, звільнить керівника магазину, який тоді чергував, та закри супермаркет в Порту-Алегрі, біля якого помер чоловік «через повагу до загиблого».
Зараз два охоронці мережі магазинів затримані. Один із них виявився співробітником військової поліції, що підпрацьовував у супермаркеті.


Black Awareness Day або Black Consciousness Day (Дня пам’яті про права темношкірих) відзначають у Бразилії щороку 20 листопада, щоб «відсвяткувати відновлення обізнаності темношкірих громад про їхню велику цінність та внесок у країну».


За даними The Guardian, темношкірі та представники змішаної раси (близько 57% населення Бразилії) складають 74% жертв смертельних випадків насильства. Водночас за даними бразильського форуму з громадської безпеки, кількість темношкірих, які загинули від насильства поліції, складає 79%.


Редактор: Катерина Денісова


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/u-braziliji-lyudi-viyshli-na-protesti-cherez-vbivstvo-chornoshkirogo-cholovika-ostanni-novini-50125519.html”