У «Нафтогазі» назвали суму за транзит газу РФ

Коболєв озвучив суму, яку Газпрому доведеться заплатити за транзит газу у 2020 р. Україна повинна отримати близько 2 мільярдів доларів.
Фото з відкритих джерел.

Голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв озвучив суму, яку «Газпрому» доведеться заплатити за транзит газу у 2020 році. Україна має отримати близько 2 мільярдів доларів за використання газотранспортної системи.

Об этом сообщает Политика

Коболєв пояснив, що принцип «качай або плати», закріплений раніше, позитивно впливає на дохід української ГТС, оскільки Росія платить за заброньовані потужності, а не за обсяги прокачаного газу. Про це він розповів в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій.

Іван Крулько Народний депутат України
Крулько запевнив, що фракція "Батьківщина" не допустить приватизації частки української газотранспортної системи Сказано 5 березня 2018 р. Статус обіцянки: У процесі

Нагадаємо, НАК і російський «Газпром» 30 грудня 2019 року підписали новий контракт на транзит газу терміном на 5 років.

Згідно з протоколом НАК виступає організатором транспортування газу по території України. Власне транзитом газу з 1 січня 2020 року займається нова компанія «Оператор ГТС України».

Раніше ми писали, що в цьому році в Україні очікуються рекордні запаси газу. Такий прогноз зробив глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Слово і Діло» нагадає всю історію судових тяжб компаній у Стокгольмському арбітражі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2020/09/16/novyna/finansy/naftohazi-nazvaly-sumu-tranzyt-hazu-rf”